Оцифровувач рентгенівських знімків: полегшення процесу архівування та доступу до медичних зображень.
Рентгенографія досі залишається одним з найпопулярніших методів променевої діагностики завдяки своїй високій інформативності, простоті процедури та її відносно невисокій вартості.
Але не всі знають, що згідно з нормативними актами є певні терміни зберігання рентгенограм у спеціально обладнаних для цього архівах. Так, рентгенівські знімки повинні зберігатися:
- знімки без виявлених патологій – 2 роки;
- знімки, що відображають патологічні зміни – 5 років;
- рентгенограми дітей із виявленими патологіями – до 10 років.
Такі правила створюють додаткове навантаження на персонал медичного закладу, вимагають наявності додаткових площ та облаштування спеціальних умов зберігання, маркування та каталогізації. Крім того, досить клопітким та тривалим процесом для пацієнтів чи лікарів є процедура отримання доступу до знімків, які зберігаються в архівах. Сучасні технології, про які йдеться у цій статті, допоможуть суттєво спростити та оптимізувати цей складний та енерговитратний ланцюжок дій на всіх його етапах.
Що таке дигітайзер?
Ми всі звикли, що рентгенівський знімок – це чорно-біле зображення на відрізі плівки різних розмірів, але у світлі глобальної комп’ютеризації всіх сфер нашого життя ситуація істотно змінилася. Сама рентгенівська плівка – це один з тих розхідних матеріалів в аналоговій радіографії, який після проведення діагностики не утилізується, а зберігається в обов’язковому порядку в спеціальних архівах.
На ринку професійного медичного обладнання з’явився такий прилад як оцифровувач (цифровий перетворювач) або, як його ще називають дигітайзер рентгенівських знімків. В результаті використання цього пристрою, лікар може замінити традиційний плівковий знімок на цифрове зображення, яке можна відразу вкласти та зберегти в електронну історію хвороби пацієнта.
Метод оцифровування рентгенівських знімків почали застосовувати в медицині нещодавно, але ця методика вже добре себе зарекомендувала. Цифровий знімок можна швидко передати для консультації з одним або декількома профільними фахівцями (просто відправити на e-mail) в іншу клініку, місто чи країну, а також зберегти на диск, флешку, комп’ютер або хмарне сховище.
Рентген дигітайзер – це спеціальний пристрій, який за допомогою спеціальної пластини і програмного забезпечення перетворює аналогові рентгенівські знімки у цифровий формат. Замість звичної рентген-плівки в оцифровувачі використовується багаторазова CR-касета із меморі-пластиною, яка і дозволяє проявити потрібний знімок. Сам процес оцифрування знімків відбувається дуже просто:
- Рентгенівський знімок здійснюється на спеціальну CR-касету;
- CR-касету встановлюють у дигітайзер;
- зображення оцифровується та пересилається на робочу станцію (комп’ютер, ноутбук);
- оцифроване зображення, вже зчитане з меморі-пластини, стирається в дигітайзері;
- касета готова до наступного використання.
Така проста схема використання пристрою дозволяє не тільки отримати цифрове зображення, яке за допомогою спеціального програмного забезпечення можна збільшити, деталізувати, зробити більш чітким або контрастним, а й суттєво знизити витрати медичного закладу, адже касети оцифровувача можна перезаписувати велику кількість разів без втрати якості зображення.
Види оцифровувачів
Купівля сучасного якісного дигітайзера суттєво спрощує роботу та знімає додаткове навантаження з медичних працівників у клініках різного формату, адже є зовсім невеликі, компактні настільні пристрої, які чудово впишуться до невеликого кабінету рентгенографії чи приватної ветеринарної клініки. Для великих медичних центрів, поліклінік, відділень радіології та маммографії наші менеджери допоможуть обрати підлоговий оцифровувач рентгенівських знімків із підвищеною продуктивністю.
Рентгенівські оцифровувачі дозволяють оптимізувати роботу у відділеннях:
- загальної рентгенології;
- мануальної терапії;
- ортопедії;
- травматології;
- лицьової хірургії;
- стоматології;
- ветеринарних кабінетів та клінік.
При покупці дигітайзера варто звернути увагу на обладнання від надійних, перевірених виробників, таких як японська компанія FUJIFILM.
Рішення купити цифровий перетворювач аналогових рентгенівських знімків суттєво знижує витрати та дозволяє перейти до роботи з цифровими знімками із мінімальними інвестиціями. Наприклад, купівля плоскопанельного детектора (пристрій, який дозволяє перевести будь-який вид аналогового рентген-обладнання в цифровий формат), обійдеться в рази дорожче.
Одним із головних плюсів купівлі дигітайзеру є простота зберігання та доступу до інформації. Можна зручно каталогізувати дані, записати їх на диски та розсортувати за зручними для кожного лікаря критеріями. Можна не записувати дані на фізичні носії, а зберігати всю інформацію на жорсткому диску або на віртуальному сервері, тоді для отримання доступу до цифрових архівних знімків потрібно буде просто увімкнути комп’ютер.
Такий підхід суттєво спрощує та підвищує ефективність роботи, забезпечує простоту доступу до історії хвороби пацієнта та надає можливість відстежувати динаміку без зайвих витрат часу та сил. Окрім іншого, дигітайзер позбавить медичний персонал від набридливої захаращеності на робочому місці та від неідентифікованих знімків, які не встигли одразу підписати, а потім – забули, кому з пацієнтів він належить.
Переваги медичних оцифровувачів рентгенівських знімків FUJIFILM
Виробник медичного обладнання FUJIFILM вже кілька десятиліть поспіль є одним із лідерів на світовому ринку медтехніки. Рентгенівські дигітайзери, як і решта медично обладнання, відповідають найвищим вимогам та стандартам:
- простота використання та довговічність експлуатації;
- висока швидкість роботи;
- компактність пристроїв;
- сумісність з іншим обладнанням компанії;
- висока якість отриманого зображення;
- наявність спеціального ПЗ.